آخرین ارسالها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
بحث فقه / پاسخ : بحث فقه سال ۹۸-۱۳۹۷
« آخرين ارسال توسط saeed_s58 دیروز ساعت 08:16:02 pm »
شنبه ۱۳۹۷/۷/۲۸
2
بحث تفسیر / پاسخ : فایلهای صوتی پاییز 1397
« آخرين ارسال توسط سوزنچی اكتبر 14, 2018, 03:43:24 pm »
ادامه فایلهادر فایل جلسه 9 (مورخ 21 مهر 97) اشتباها ص30-31 درج شده که درست آن، ص30 است.
3
پست 307
http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=21
 نقل قول:
 در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و...
 نوشته شده است  نمايش نوشته
 اسم آن محل با خطی درشت و برجسته بر روی تابلویی نوشته شده و دهها سال است که این تابلو بر سردر آنجا نصب گردیده است ، با این وجود اغلب مرد نام آنجا را اشتباه تلفظ می کنند و اگر کسی بخواهد مطابق واقع آن را تلفظ کند فوراً با بیان تلفظ غلط خود می خواهند به او بفهمانند که دارد اسم را اشتباه ادا می کند!
 چرا؟
 مگر مردم به آن تابلو نگاه نمی کنند تا تلفظ صحیح کلمه را بدانند؟
 بله نگاه می کنند اما قادر به دیدن حقیقت آن اسم نیستند! چراکه بیش از اعتماد به دیدگانشان به شنیده های خود اعتماد دارند . تا شنیده اند مردم بطور نا صحیح آن اسم را ادا کرده اند و اینان نیز همان می کنند که همگان کردند! مگر ممکن است که همگان اشتباه کنند؟!
متمسک به ثقلین
 دوست گرامی، هم فرصت برای من نشد و هم شما از بحث منطقی استقبال نکردید و فرمودید نظر تو برای خودت و نظر من برای خودم،به هر حال چون شالوده تفکر بشر بر اساس منطق‌های مکمل همدیگر است، و یکی از اصلی‌ترین منطقهای محوری در ذهن و شناخت بشر، منطق فازی است، طبق اصول این منطق، این حرف شما اصلا منطقی نیست.

 واضح است که اگر مردم یک شهر، نام آن شهر را طوری تلفظ کنند ولی تابلوی سردر آن شهر طور دیگر باشد، منطقی نیست بگوییم تنها و تنها تابلو صحیح است و همه مردم اشتباه تلفظ میکنند چون بر شنیده‌ها تکیه کردند! مگر غیر از این است که نویسنده تابلو یک نفر است؟ اگر فرض بگیریم مسافری وارد فرودگاه مهرآباد شود وببیند تابلوی سردر فرودگاه نوشته است: فرودگاه مرهاباد! اما وقتی وارد شهر میشود میبیند همه میگویند: فرودگاه مهرآباد! آیا مردم را در تلفظ اشتباه کننده میداند یا نویسنده تابلو را؟ در فضای منطق فازی، احتمال اشتباه تابلو و اشتباه مردم، هر دو وجود دارد.

 قبلا عرض کردم، یک کافر از مسلمین میشنود: یاسین، اما میبیند در قرآن نوشته شده است: یس! آیا مسلمین بد تلفظ میکنند یا قرآن اشتباه نوشته شده است یا هیچکدام؟ آیا خداوند یس نوشته و مردم به اشتباه یاسین میخوانند؟ یا خداوند یاسین فرموده و کاتب یس نوشته؟ یا مطلب اوسع از اینهاست؟

 در قران میبینیم: و السماء بنیناها بأیید! اما همه با یک یاء، تلفظ میکنند! کدام صحیح است؟ و...
4
پست 159
 نقل قول:
 در اصل توسط ghanet هالک ملحد شیطان پرست  مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و...  نوشته شده است  نمايش نوشته
 یکی از معانی بیت همان ساختار مکعبی است که در قرآن کعبه نام گرفته . به جایی که این کعبه در آن قرار گرفته مکه می گویند شاید امروز سعودیها تصمیم بگیرند نام این شهر را عوض کنند مثلاً بگذارند درکه آیا این تغییر اسم اشکالی در حج ایجاد می کند؟
 مهم کعبه است که حالا در مکانی به اسم درکه قرار گرفته. و چون براى ابراهيم جاى خانه را معين كرديم [بدو گفتيم:] «چيزى را با من شريك مگردان و خانه‏ ام را براى طواف‏ كنندگان و قيام‏ كنندگان و ركوع‏ كنندگان [و] سجده كنندگان پاكيزه دار.» (ترجمه فولادوند)

متمسک به ثقلین
 بیت جائی است که در آن بیتوته میکنند، یعنی شب را به روز میآورند، و کعبه برآمدگي است، و ارجلکم الی الکعبین، و همانطور که در ترجمه این آیه آوردید، مکان بیت الهی، که هر انسانی شب دنیا را به روز قیامت میآورد، این است که شریک برای خدا قرار ندهد، پس پایه بیت، نفی شرک است، و بالاترین نقطه بیت، یعنی قله توحید، کعبه است، و این است کعبه الهی، و حال انکه شما متاسفانه به دنبال تحریفات دین مادری، نقطه اوج توحید را که کعبه است، و از مکان بیت که أن لا تشرک بی شیئا است، بک یک نقطه خاص مکانی روی زمین که مسلمین بعدها نام کعبه بر او گذاشتند مخلوط کردید.

 پس سؤال: از کجا بدانیم که این کعبه امروز، در زمان نزول قران اصلا وجود داشته است؟ و مسلمین بعدا به دین اضافه نکرده باشند؟
5
 
پست156
 قل قول:
 در اصل توسط ghanet    ملحد شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و...   نوشته شده است  نمايش نوشته
 خیر؟! یعنی در قرآن حج البیت را ندیده ای ؟!
 
 متمسک به ثقلین
 دوست گرامی، متاسفانه شما معنای بیت را از دین مادری گرفتید! شما از دین مادری گمان میکنید بیت در مکه است، و حال آنکه (ببطن مکة) منظور شهر مکه است، اما بیت در (للذی ببکة مبارکا) در آیه دیگر دقیقا مکانش معلوم شده است:
 
 اگر میخواهید به بحث ادامه دهیم ترجمه این آیه را بیاورید:
 
 وَ إِذْ بَوَّأْنا لِإِبْراهيمَ مَكانَ الْبَيْتِ أَنْ لا تُشْرِكْ بي‏ شَيْئاً وَ طَهِّرْ بَيْتِيَ لِلطَّائِفينَ وَ الْقائِمينَ وَ الرُّكَّعِ السُّجُودِ (الحج 26)
  __________________
6
پست 154
 قل قول:
 در اصل توسط ghanet  ملحد شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و...    نوشته شده است  نمايش نوشته
 از نحوه نوشتن و پاسخگویی ات کاملاً پیداست که بر اعصابت مسلط نیستی و این ناشی از آگاهی کمی است که از قرآن داری.
 اگر نتوانی بر اعصابت مسلط شوی با شما بحث نخواهم کرد چون این برای سلامتت ضرر دارد.

متمسک به ثقلین
 معذرت میخواهم، لحظه‌ای بود، برگردیم به جواب سؤال شما با آرامش کامل و فونت کوچک:

خیر، آیا ممکن است نمازهای پنجگانه مسلمین به سوی کعبه، از دین مادری باشد ولی کعبه آن، دین الهی باشد؟ خود انصاف دهید، کعبه و مسجد الحرام و قربانی در دین الهی، معنای خاص قرآنی دارد، که در دین مادری توسط مسلمین بعدا به سوی یک نقطه خاص مکانی تحریف شده است! اگر توضیح بیشتر نیاز است از خود آیات قرآن ذکر کنم.
 .
7
پست152


http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=11
 در اصل توسط ghanet   ملحد شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و...  نوشته شده است  نمايش نوشته
 فقط بگو بله یا خیر تا ادامه دهم: آیا در قرآن از حج به معنای رفتن کنار کعبه و مسجد الحرام ، قربانی کردن و غیره یاد نشده؟

متمسک به ثقلین
 دوست گرامی، طبق مبنای شما، جواب خیلی واضح است!! خیر! خیر! آیا ممکن است نمازهای پنجگانه مسلمین به سوی کعبه، از دین مادری باشد ولی کعبه آن، دین الهی باشد؟ خود انصاف دهید! کعبه و مسجد الحرام و قربانی در دین الهی، معنای خاص قرآنی دارد، که در دین مادری توسط مسلمین بعدا به سوی یک نقطه خاص مکانی تحریف شده است! اگر توضیح بیشتر نیاز است از خود آیات قرآن ذکر کنم!


 نقل قول:
 در اصل توسط ghanet   ملحد شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و...نوشته شده است  نمايش نوشته
من [/size]نمی دانم النسی چیست [/size]شاید می خواهد به ما بگوید[/size] مردم از همان روزگار رسول الله سعی در دستکاری ماههای حرام داشته اند. به هر حال ضمیر به همین النسی برمی گردد نه ماههای حرام اگر فرض کنیم به همین کلمه برمی گردد بازهم برای اثبات چیزی قابل استفاده نیست.

متمسک به ثقلین
 هورا!! أحسنت!! فاعترفوا! قرآن و نمیدانم؟! قرآن و شاید؟! مگر چه کسی همین چند لحظه قبل گفت:

 نقل قول:
 در اصل توسط ghanet  ملحد شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و...نوشته شده است  نمايش نوشته
 فقط خواستم نشانت دهم قرآن کامل است و همانگونه که خودش می گوید همه چیز را به تفصیل گفته است[/size] و الا...
8
بسیار عالی ممنونم از شما  :)
9
بحث اصول فقه / پاسخ : ادامه مباحث الاصول (تعارض احوال) پاییز 1397
« آخرين ارسال توسط saeed_s58 اكتبر 10, 2018, 08:41:02 pm »
چهارشنبه ۱۳۹۷/۷/۱۸
10
بحث فقه / پاسخ : بحث فقه سال ۹۸-۱۳۹۷
« آخرين ارسال توسط saeed_s58 اكتبر 07, 2018, 08:07:44 pm »
یکشنبه ۱۳۹۷/۷/۱۵
صفحه: [1] 2 3 ... 10