نویسنده موضوع: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست  (دفعات بازدید: 2550 بار)

آفلاین محمد مهدی 121

• ناظر
  • Hero Member
  • ارسال: 613
پاسخ : معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست
« پاسخ #90 : مارس 08, 2019, 06:17:58 pm »

پست 411

http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=28

نقل قول:
 در اصل توسط تعجب  لائیک نوشته شده است                             
 اما سوالی که هنوز پاسخی به آن داده  نشده است. اگر قران کتابیست از سوی خدای دارای علم بی نهایت و قدرت بی  نهایت , چرا دارای احکام و قوانین گنگ است و خدا نتوانسته که سخن خود را به  گونه ای عرضه کند تا نتوان در آن اختلاف کرد؟

البته دوستان دیگر نیز میتواند در این مورد توضیح دهند چون این کتاب , کتاب آنان نیز هست.

متمسک ثقلین
 دوست گرامی، اگر بخواهم بدون پرده‌پوشی، آنچه فهم و عقیده خودم راجع  به این سؤال شماست را عرض کنم، میگویم: کلام صریح، مشمول دو قانون لایتغیر است، ۱- داشتن آلترناتیو ۲- اندراس تدریجی.

اگر این حرف درست باشد، در مقابل، کلامی که از انعطاف تعبیر برخوردار است، طول عمر بیشتر دارد، و برخوردار از یک سیستم خودترمیم است، و دقیقا همین که  میتواند سبب اختلاف بین ناظرین شود، در طول عمر خود، نشاط خود را برای مخاطبینش حفظ میکند، و... که اگر به واقعیت غیر قابل انکار تفاسیر قرآن در طول تاریخ گذشته و نیز آینده نظر کنیم این را تصدیق میکنیم.
 .       

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
 اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
 قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام

آفلاین محمد مهدی 121

• ناظر
  • Hero Member
« پاسخ #91 : مارس 08, 2019, 06:18:28 pm »

پست 416

نقل قول:
 در اصل توسط ghanet  غانت هالک ملحد بهائی  شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.    نوشته شده است                             
 امیها خوب می دانستند کسی که تعبد می شود از زمره آلهه است آنها هیچگاه نمی گفتند ما ملائکه را تعبد نمی کنیم چون دوگانه پرست و مشرک بودند اما در کل علت این پرستش را رسیدن و قرب به الله تصور می کردند و معتقد بودند خداوند از علم و قدرت خود در اختیار ملائکه قرار داده و با آنها شریک شده است.

متمسک به ثقلین
 دوست گرامی، شما جواب سؤال  پیشین را نداده دوباره تکرار میکنید؟! چه فایده دارد؟! جواب دهید که  پشتوانه گوساله سامری برای پرستش چه بود؟

اجعل لنا الها کما لهم آلهة

هذا الهکم و اله موسی

چرا جواب نمیدهید؟ قرآن دستور داده از جواب طفره روید؟! برا اینکه صداقت خودتان در تمسک به قرآن را به همه ناظرین نشان دهید این آیه را ترجمه کنید تا ببینیم پشتوانه سجده برای خورشید و ماه چیست؟ و عبادت خورشید و ماه چه معنا دارد:

وَ مِنْ آياتِهِ اللَّيْلُ وَ النَّهارُ وَ الشَّمْسُ وَ الْقَمَرُ لا تَسْجُدُوا لِلشَّمْسِ وَ لا لِلْقَمَرِ وَ اسْجُدُوا لِلَّهِ الَّذي خَلَقَهُنَّ إِنْ كُنْتُمْ إِيَّاهُ تَعْبُدُونَ (فصلت 37)

وجدتها و قومها یسجدون للشمس من دون الله

و صدها ما کانت تعبد من دون الله

شما اصل نماز و سجده و خرّوا له سجدا را از خداوند متعال گرفتید و پشت کیبورد نماز من در آوردی میخوانید (لابد کیبورد ضد آب هم هست! چون روی آن وضو میگیرید!) اما مدعی طرفداری قرآن هستید!

سؤال:پشتوانه پرستش بنی اسرائیل گوساله را چه بود؟

اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
 قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام

آفلاین محمد مهدی 121

• ناظر
  • Hero Member
« پاسخ #92 : مارس 08, 2019, 06:19:07 pm »

پست 421
 http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=29

نقل قول:
 در اصل توسط ghanet    غانت هالک ملحد بهائی  شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.    نوشته شده است                             
 شما به دنبال جواب دلخواه خود هستید و جواب مرا نمی بینید ، اشکال ندارد دوباره می گویم :
  .......

و الا بنی اسرائیل با دین و مذهب بیگانه نبودند و پیروان اسباط دوازدهگانه ، ابراهیم ، اسحاق ، یعقوب  و یوسف بشمار می رفتند و خدای موسی را می شناختند و امکان نداشت یک گوساله فلزی را با الله اشتباه بگیرند بلکه این گوساله برایشان فقط نماد الله بود.

متمسک ثقلین
 من هرگز دنبال جواب دلخواه خود نیستم، بلکه دنبال جوابی هستم که با  آیات قران کریم سازگار باشد، و بافتنی نباشد، و الآن مثل خورشید نشان میدهم  که جواب شما نه تنها با قران سازگار نیست بلکه طبق آن، جواب قران به  گوساله پرستان یک جواب بی معنا و خنده‌دار خواهد بود.

شما به عرف عام از بچه دبستانی‌ها تا پیر مردها، تمکین نمیکنید به بهانه اینکه باید سراغ قرآن رفت! ویدئوی استقبال مردم ایران از ضریح مطهر حضرت سید الشهداء را به بچه‌های چین و ژاپن و سراسر دنیا که معنای بت‌پرستی را شناخته‌اند، نشان دهید و توضیح دهید که این ضریح قبر امام شیعیان است، و اینچنین در شهرها استقبال میکنند از آن، تا ببرند و بر روی قبر مطهر ایشان نصب کنند، و سپس سؤال کنید: آیا اینها بت میپرستند؟ آیا اینها ضریح را میپرستند؟ آیا اینها امام حسین را میپرستند؟ و بعد آمارگیری کنید ببینید چند درصد میگویند که اینها ضریح یا امام حسین را میپرستند؟ آیا غیر از این است که چون شما از فطرت اصلی فاصله گرفتید، مجبور هستید بگویید من با بچه و بزرگ چه کار دارم؟ من با قران کار دارم؟ چون میدانید میتوانید آیات قرآن کریم را از حیث معنا، تحریف کنید، و به خورد مخاطب ناآگاه بدهید.

خوب! باشد، به عرف عام کار نداریم، فقط و فقط با آیات قران کار داریم.

حاصل جواب شما این کلمه است: (و خدای موسی را می شناختند و امکان نداشت یک گوساله فلزی را با الله اشتباه بگیرند بلکه این گوساله برایشان فقط نماد الله بود.)

خوب! اگر گوساله نزد آنها فقط نماد الله بود، آیا آنها نمیفهمیدند که نماد حرف نمیزند؟ پاسخ پرسش آنها را نمیدهد؟ آیا سر سوزن از نماد، توقع گفتگو داشتند؟ پس این جواب قرآن به آنها یک جواب بسیار خنده‌آور میشود:

وَ اتَّخَذَ قَوْمُ مُوسى‏ مِنْ بَعْدِهِ مِنْ حُلِيِّهِمْ عِجْلاً جَسَداً لَهُ خُوارٌ أَ لَمْ يَرَوْا أَنَّهُ لا يُكَلِّمُهُمْ وَ لا يَهْديهِمْ سَبيلاً اتَّخَذُوهُ وَ كانُوا ظالِمينَ (الأعراف 148)

و قوم موسى پس از [عزيمت‏] او، از زيورهاى خود مجسّمه گوساله‏اى براى خود ساختند كه صداى گاو داشت. آيا نديدند كه آن [گوساله‏] با ايشان سخن نمى‏گويد و راهى بدانها نمى‏نمايد؟ آن را [به پرستش‏] گرفتند و ستمكار بودند. (148)

فَأَخْرَجَ لَهُمْ عِجْلًا جَسَدًا لَّهُ خُوَارٌ فَقَالُواْ هَاذَا إِلَاهُكُمْ وَ إِلَاهُ مُوسىَ‏ فَنَسىِ‏َ(88) أَ فَلَا يَرَوْنَ أَلَّا يَرْجِعُ إِلَيْهِمْ قَوْلًا وَ لَا يَمْلِكُ لهَُمْ ضَرًّا وَ لَا نَفْعًا(طه 89)

پس براى آنان پيكر گوساله‏اى كه صدايى داشت بيرون آورد، و [او و پيروانش‏] گفتند: «اين خداى شما و خداى موسى است، و [پيمان خدا را] فراموش كرد.» (88) مگر نمى‏بينند كه [گوساله‏] پاسخ سخن آنان را نمى‏دهد و به حالشان سود و زيانى ندارد؟ (89)

شما را به خدا، اگر گوساله نماد الله بود، پس این چه جواب واضح البطلانی است که قرآن به آنها میدهد؟ گوساله پرستان به قرآن جواب واضح میدهند، میگویند: چه کسی از نماد توقع دارد که گفتگو کند؟ اصلا صاحب قرآن (نعوذ بالله) فرق بین نماد با حقیقت پشت نماد نمیگذارد!

دوباره نگویید جواب دادم و تو دنبال جواب دلخواه خودت هستي! این جواب قرآن به گوساله پرستان را طبق نماد بودن گوساله برای الله توضیح دهید:

سؤال:وقتی گوساله نماد الله است پس چه معنا دارد به آنها بگویند: آیا نمیبینید که با شما گفتگو نمیکند؟! چه عاقلی از نماد، توقع گفتگو کردن دارد؟

آفلاین محمد مهدی 121

• ناظر
  • Hero Member
« پاسخ #93 : مارس 08, 2019, 06:19:56 pm »

پست423

نقل قول:
 در اصل توسط ghanet غانت هالک ملحد بهائی  شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و. نوشته شده است                             
     نقل قول:
 در اصل توسط هام غانت هالک ملحد بهائی  شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.نوشته شده است                             

ا ايها النبي قللازواجك ان كنتن تردن الحياة الدنيا و زينتها فتعالين امتعكن و اسرحكن سراحا جميلا (28)
 اى پيامبر! به همسرانت بگو: «اگر شما زندگى دنيا وزرق و برق آن را مى‏خواهيد بياييد با هديه‏اى شما را بهره‏ مند سازم و شما را بطرزنيكويى رها سازم! (28)

و ان كنتن تردن الله و رسوله والدار الآخرة فان الله اعد للمحسنات منكن اجرا عظيما (29)

و اگر شما خدا و پيامبرش و سراى آخرت را مى‏خواهيد، خداوند براى نيكوكاران شما پاداش عظيمى آماده ساخته است.» (29)
 يانساء النبي من يات منكن بفاحشة مبينة يضاعف لها العذاب ضعفين و كان ذلك على اللهيسيرا (30(
 اى همسران پيامبر! هر كدام از شما گناه آشكارو فاحشى مرتكب شود، عذاب او دوچندان خواهد بود; و اين براى خدا آسان است. (30)

و من يقنت منكن لله و رسوله و تعمل صالحا نؤتهااجرها مرتين و اعتدنا لها رزقا كريما (31(
 و هر كس ازشما براى خدا و پيامبرش خضوع كند و عمل صالح انجام دهد، پاداش او را دو چندانخواهيم ساخت، و روزى پرارزشى براى او آماده   كرده ‏ايم. (31(
 يا نساء النبي لستن كاحد من النساء ان اتقيتن فلا تخضعن بالقول فيطمعالذي في قلبه مرض و قلن قولا معروفا (32(
 اى همسران پيامبر! شما همچون يكى از آنان معمولى نيستيد اگر تقوا پيشه كنيد; پس به گونه‏اى هوس ‏انگيز سخن نگوييد كه بيماردلان در شما طمع كنند، و سخن شايسته بگوييد! (32)

و قرن في بيوتكن و لا تبرجن تبرج الجاهليةالاولى و اقمن الصلاة و آتين الزكاة و اطعن الله و رسولهانمايريد الله ليذهب عنكم الرجس   اهل البيت و يطهركم تطهيرا(33)
 و در خانه‏ هاى خود بمانيد، و همچون دوران جاهليت نخستين (در ميان مردم) ظاهر نشويد، و نماز را برپا داريد، و زكات رابپردازيد، و خدا و رسولش را اطاعت كنيد; خداوند مى‏خواهد پليدى و گناه را از شمااهل بيت  دور كند و كاملا شما را پاك سازد. (33(

چگونه ممكن است در شش آيه طرف صحبت ، زنان پيامبر باشند و درست در خط آخر ناگهان جهت مطلب عوض شود.
 اينها موضوعاتي هستند كه زنان پيامبر به انجام آنها تشويق و يا نهي شده اند:

1-طلب زندگي دنيا و زرق و برق آن
 2- تمايل به خدا و پيامبر و سراي آخرت
 3- اقدام به گناه
 4- انجام عمل صالح و خضوع در برابر پيامبر
 5- تقوا پيشه كردن
 6- هوس انگيز صحبت نكردن
 7- در خانه ماندن
 8- با ظاهري پسنديده وارد اجتماع شدن
 9- اقامه صلات
 10- ايتاي زكات
 11- اطاعت از خدا و رسولش

چرا زنان پيامبر بايد چنين كنند و چنان نكنند؟

چون :

خداوند مي خواهد بدينوسيله
[/color]آنها
را از پليدي و گناه پاكسازي نمايد[/color]

و این یعنی احتجاج به قرآن ، احتجاج به علم و محاجه با حقیقت. خداوند  در سراسر کتابش این را از ما می خواهد. پروردگار می خواهد انسانها را با فرمانبرداری از خودش  به اتحاد و سعادت برساند اما اهریمن که خوب دست پروردگارش را خوانده است می خواهد این فرماندهی واحد را از بین ببرد تا مردم هرگز روی اتحاد و سعادت را نبینند و در این راه منتهای سوء استفاده را از دوگانه پرستان می برد.
 فراموش نکنید!
 هدف دفاع از حقوق زنان پیامبر نیست و این پاکی و طهارت نیز مشمول همگان می شود البته درصورتی که همگان چنین و چنان کنند .
 در اینجا بحث بر سر این است که چگونه مفهومی را که اصلاً با آیات قرآن سازگاری ندارد با یک داستان تخیلی به آیات الهی تحمیل می کند و جمع کثیری فریب می خورند و تصور می کنند این همان اهل بیتی است که برایشان تعریف شده است.[/b]
[/font][/i]

متمسک بثقلین

در آیه تطهیر برای اهل البیت دو چیز داریم: یکی را همه سنی و شیعه و مسلمان و کافر در آن اتفاق نظر دارند، و دیگری تحلیل آن است که مورد اختلاف نظر است، ابتدا آنچه را که قابل اختلاف نیست توضیح میدهم تا به وجه و تحلیل آن برسیم:

در هفت آیه پی در پی، ۲۴ ضمیر مخاطب آمده است، و در عربی، ضمیر مخاطب برای زنان با مردان، تفاوت میکند، در این هفت آیه، خداوند متعال، زنان پیامبر را مخاطب قرار میدهد، و از ابتدای آیه ۲۸ تا وسط آیه ۳۳ با ۲۰ ضمیر مخاطب جمع زنان، با آنها صحبت میکند، و به ناگاه در انتهای آیه ۳۳ دو ضمیر جمع مخاطب برای مردان میآورد، و سپس در ادامه دو ضمیر جمع مخاطب زنان، به کار میبرد!

جالب است که درست همانجا ضمیر را تغییر میدهد که شما هم روند مطلب را تغییر دادید! آیا جالب نیست که ۱۱ امر آوردید برای زنان پیامبر، و پرسیدید: (چرا زنان پيامبر بايد چنين كنند و چنان نكنند؟) و سپس پاسخ دادید: (چون : خداوند مي خواهد بدينوسيله آنها[/size] را از پليدي و گناه پاكسازي نمايد)، به کلمه آنها در عبارت خودتان دقت کنید، در فارسی کلمه (آنها) ، هم برای زنان به کار میرود و هم برای مردان، اما در عربی اینچنین نیست، و دقیقا همینجاست که کلمه (آنها) در قرآن کریم، با دو ضمیر جمع مخاطب برای مردان به کار رفته است، و حال آنکه قبل از آن، ۲۰ ضمیر جمع مخاطب برای زنان به کار رفته و نیز پس از آن هم دو ضمیر جمع مخاطب برای زنان به کار رفته، آیا چه شده است که در این بین، (یعنی ضمیر ۲۱ و ۲۲) ناگهان دو ضمیر جمع مخاطب برای  مردان به کار میرود که کاملا با قبل آن که خطاب به جمع زنان پیامبر است و نیز بعد آن، تفاوت آشکار دارد؟ چرا چنین شده است، همان بخش دوم است که تحلیلهای مختلف برای آن ارائه شده است و خواهیم رسید، ولی به هر حال، این تفاوت ضمیرها را هیچ کس نمیتواند انکار کند!

این ۲۴ ضمیر مخاطب را به رنگ قرمز کردم تا همه تفاوت را ببینند:

يَأَيهَُّا النَّبىِ‏ُّ قُل لّأَِزْوَاجِكَ إِن كُنتُنَّ تُرِدْنَ الْحَيَوةَ الدُّنْيَا وَ زِينَتَهَا فَتَعَالَينْ‏َ أُمَتِّعْكُنَّ وَ أُسَرِّحْكُنَّ سَرَاحًا جَمِيلًا(احزاب 28) وَ إِن كُنتُنَّ تُرِدْنَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ الدَّارَ الاَْخِرَةَ فَإِنَّ اللَّهَ أَعَدَّ لِلْمُحْسِنَتِ مِنكُنَّ أَجْرًا عَظِيمًا(29) يَانِسَاءَ النَّبىِ‏ِّ مَن يَأْتِ مِنكُنَّ بِفَحِشَةٍ مُّبَيِّنَةٍ يُضَعَفْ لَهَا الْعَذَابُ ضِعْفَينْ‏ِ  وَ كاَنَ ذَالِكَ عَلىَ اللَّهِ يَسِيرًا(30) وَ مَن يَقْنُتْ مِنكُنَّ لِلَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ تَعْمَلْ صَلِحًا نُّؤْتِهَا أَجْرَهَا مَرَّتَينْ‏ِ وَ أَعْتَدْنَا لهََا رِزْقًا كَرِيمًا(31) يَنِسَاءَ النَّبىِ‏ِّ لَسْتنُ‏َّ كَأَحَدٍ مِّنَ النِّسَاءِ  إِنِ اتَّقَيْتنُ‏َّ فَلَا تخَْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذِى فىِ قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا(32) وَ قَرْنَ فىِ بُيُوتِكُنَّ وَ لَا تَبرََّجْنَ تَبرَُّجَ الْجَهِلِيَّةِ الْأُولىَ‏  وَ أَقِمْنَ الصَّلَوةَ وَ ءَاتِينَ الزَّكَوةَ وَ أَطِعْنَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ  إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنكُمُ[/size] الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطَهِّرَكمُ‏ْ[/size] تَطْهِيرًا(33) وَ اذْكُرْنَ مَا يُتْلىَ‏ فىِ بُيُوتِكُنَّ مِنْ ءَايَتِ اللَّهِ وَ الحِْكْمَةِ  إِنَّ اللَّهَ كاَنَ لَطِيفًا خَبِيرًا(34)

و نکاتی در آیه ۳۳ است که بسیار جالب است:

۱- دو بار ماده بیت در آن به کار رفته، یک بار جمع (بیوتکنّ) و دیگر مفرد (اهل البیت).

۲- زنان پیامبر را امر میکند به اقامه نماز و دادن زکات.

۳- زنان پیامبر را امر میکند به اطاعت خدا و پیامبر خدا.

۴- بعد از اینکه میگوید اطاعت از خدا و پیامبر خدا کنید، میگوید: خدا میخواهد شما را ای اهل البیت از پلیدی دور کند و پاک و مطهر گرداند، و واضح است که وقتی پیامبر باید اطاعت شوند، ایشان با اطاعت شدن، پاک میکنند، نه اینکه خود پاک بشوند، تا خدا بخواهد با این دستور اطاعت زنان از پیامبر، پیامبر را هم پاک کند، پس کسی گمان نمیکند که منظور از جمع مردان، خود پیامبر به اضافه زنان پیامبر باشد.

حال این سؤال به صورت جدی مطرح است که چرا در بین اینهمه ضمیر جمع زنان، چه قبل و چه بعد، دفعتا دو ضمیر جمع مردان، به کار رفته است؟

آفلاین محمد مهدی 121

• ناظر
  • Hero Member
« پاسخ #94 : مارس 08, 2019, 06:34:06 pm »

پست 425

نقل قول:
 در اصل توسط ghanet  غانت هالک ملحد بهائی  شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و.  نوشته شده است                             
 می  فرماید نگاه کنید بینید در گذشته های دور یک نفر آمد مجسمه ای ساخت و گفت  این خدای موساست و عده زیادی از متدینین به آن گوساله که با سرمایه و  نذورات خودشان ساخته شده بود ایمان آوردند در حالی که با آنها حرف نمی زد و  سود و زیانی به حالشان نداشت.
 خب این عین حقیقت است : گوساله واقعاً حرف نمی زد با این وجود پیروان موسی به آن ایمان آوردند
آیا این جای عبرت ندارد؟!

متمسک ثقلین
 خیر، اگر نماد باشد چه عبرتی دارد؟ آیا نماد عبرت دارد؟ مگر شما  نگفتید: خدا یکی، خانه یکی؟! خوب! وقتی کعبه میتواند بیت الله باشد و نقش  یک نماد را ایفا کند، آیا این عبرت دارد؟ چه عبرتی دارد؟ بلی سؤال مهم از  بنی اسرائیل این است که چطور شد بین این همه نماد، گوساله، نماد الله شد؟!  این را شما باید توضیح دهید که دل بنی اسرائیل و سامری را خواندید! گوساله  را نماد میگیرید! و گرنه خود حضرت موسی و هارون هم میدانستند نماد نیست! حضرت هارون به آنها گفتند: فتنتم به و ان ربکم الرحمن فاتبعونی و تطیعوا امری، اگر نماد ربّ رحمن بود که این حرف معنا نداشت، و همچنین حضرت موسی، گوساله را آتش زدند و قبلش فرمودند: انظر الی الهک الذی ظلت علیه عاکفا، اگر نماد بود پس عکوف آنها هم بر الله بود، و الله را که نمیتوان آتش زد و غرق کرد!

به هر حال دوست گرامی، مدتی بعد میگویید جوابت را دادم، ببینید جواب ندادید، اگر میگویید جواب دادم دوباره جواب خودتان را در یک جمله خلاصه کنید و در قبال سؤال من قرار دهید:

سؤال:وقتی گوساله نماد الله است پس چه معنا دارد به آنها بگویند: آیا نمیبینید که با شما گفتگو نمیکند؟! چه عاقلی از نماد، توقع گفتگو کردن دارد؟

کلیدواژه ها: