نویسنده موضوع: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست  (دفعات بازدید: 2263 بار)

آفلاین محمد مهدی 121

• ناظر
  • Hero Member
  • ارسال: 600
پاسخ : معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست
« پاسخ #80 : نوامبر 24, 2018, 06:43:22 am »
پست 357

نقل قول:
 در اصل توسط طارق غانت هالک ملحد شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و... نوشته شده است                             
 فَمَنْ  أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ  بِآيَاتِهِ ۚ أُولَٰئِكَ يَنَالُهُمْ نَصِيبُهُمْ مِنَ الْكِتَابِ ۖ  حَتَّىٰ إِذَا جَاءَتْهُمْ رُسُلُنَا يَتَوَفَّوْنَهُمْ قَالُوا أَيْنَ مَا  كُنْتُمْ تَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ ۖ قَالُوا ضَلُّوا عَنَّا وَشَهِدُوا عَلَىٰ أَنْفُسِهِمْ أَنَّهُمْ كَانُوا كَافِرِينَ37اعراف

پس چه كسى ظالم‏تر است از آن كس كه بر خدا دروغ بندد[/color] يا آيات او را تكذيب كند؟ اينان كسانى هستند كه نصيبشان از آنچه مكتوب شده  به ايشان خواهد رسيد، تا آن‏گاه كه فرستادگان ما سوى ايشان آيند كه جانشان  بگيرند، گويند:
كجايند معبودهايى كه به جاى خدا مى‏خوانديد[/color]؟ گويند: آنها از [ ديده‏ى] ما گم شدند؛ و برضدّ خود گواهى دهند كه كافر[/color] بوده‏اند.
 ازنشانهای کفر که در این آیه به آن اشاره شده
 1-دروغ بستتن بخدا

2- خواند ن من دون الله بجای خدا

حالا باید ببینیم که چه کسی بخدا درغ می بندد

و یا چه کسی غیر خدارا می خواند و تلاش می کند دیگران را هم به خواندن غیر خداون دعوت کند
[/i]

متمسک به ثقلین
 بلی دوست گرامی، و خداوند أحکم الحاکمین است، چه مانعی دارد که امور  خود را به علم بینهایت او واگذار کنیم؟ اگر واقعا به خدا ایمان دارید نباید  از این واگذار کردن به او فرار کنید، مگر بگویید خدا هم باید تقلید شما بکند! قبلا هم عرض کردم:

نقل قول:
 در اصل توسط hosyn نوشته شده است                
به نظرم آمد که یکی از منصفانه‌ترین راه‌ها، واگذار کردن با (اگر) به خداوند متعال است:

من مریض هستم و به حرم امام رضا میروم و عرض میکنم: شما حجت خدا هستید و من مریض هستم مرا شفا دهید، اگر من مصداق آیات یدعون من دون الله هستم، خدا لعنت کند من را، و اگر مصداق این آیات نیستم، خدا لعنت کند شما را، آمین ربّ العالمین
.

آیا اگر کسی حضرت عیسی را در خواب ببیند و به ایشان بگوید: شما فرمودید به اذن خدا مریض را شفا میدهید و من هم بیمار هستم من را شفا دهید، آیا میگویید در خواب، غیر خدا را خوانده است؟ چرا این قدر بی منطق حرف میزنید و به معارف قران کریم تهمت میزنید؟

آفلاین محمد مهدی 121

• ناظر
  • Hero Member
  • ارسال: 600
پاسخ : معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست
« پاسخ #81 : نوامبر 24, 2018, 06:44:11 am »

پست 358

http://www.iranclubs.org/forums/show...155542&page=24

نقل قول:
 در اصل توسط ghanet  غانت هالک ملحد بهائی  شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و... نوشته شده است                             

بلکه مشکل زمانی رخ  می دهد که به قدمت و کثرت اعتماد کنیم و هرچه را همگان گفتند و خیلی سال هم گفتند قطعی بگیریم آنگاه خدا یانمان می شوند پدر و پسر و روح القدس و همه آرمانمان می شود صلیب و دینمان می شود باد هوا. این صلیب خیلی قدمت دارد ، از قرنها قبل از اسلام تا کنون نقل آن بوده او خیلی متواتر است .  در طول تاریخ میلیاردها میلیار انسان آن را سینه به سینه نگه  داشته اند و زبان به زبان نقل کرده اند آیا این سندی قطعی می شود؟!

متمسک به ثقلین
 دوست گرامی، قبلا جواب این را دادم، چرا تکرار؟! پدر و پسر و روح  القدس یک عقیده است نه یک واقعه، و لذا تواتر در آن معنا ندارد، و اما  صلیب، پس اصل وقوع آن را که قران هم تایید میکند، ولی میفرماید: گمان آنها  این است که حضرت عیسی را به صلیب کشیدند، در حالی که شخصی شبیه ایشان بر صلیب رفت.

نقل قول:غانت هالک ملحد بهائی  شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و..
 خداوند می فرماید این قرآن شما را به راه راست هدایت می کند و این کلام از نظر من قطعی است                          
 متمسک به ثقلین
 اگر عین عبارت قبلی شما را کسی برای همین عبارت شما در مورد قرآن،  تکرار کند چه جوابی میدهید؟  میگویید: برای من قطعی است؟! او هم میگوید:  پدر و پسر و روح القدس برای من قطعی است! علاوه خود شما تصریح کردید هیچ  راهی برای اطمینان به اینکه قرآن تغییری در آن صورت نگرفته ندارید، پس  چگونه اکنون ادعای قطع میکنید؟ آیا فقط یک آرام‌بخش روانی شخصی میخواهید؟  یا از روی منطق، کتاب خدای سبحان را انتخاب کردید؟

نقل قول:غانت هالک ملحد بهائی  شیطان پرست مابون زنیم و......مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران و..
 ممکن است در اعماق تاریخ شهر مکه و کعبه عوض شده باشند چه فرقی می کند؟!                         
 متمسک به ثقلین
 فرق آن این است که کعبه و مکه کنونی، میشود دین مادری و دروغ بستن به خدای متعال طبق مبنای شما.

شرق و غرب عالم ملک خداست ما که الأن دو تا کعبه نداریم تا سردرگم شویم که کدامیک خانه خداست و کدام نیست!                         
 متمسک به ثقلین
 فراموش نکنید که مسلمین امروز طبق مبنای شما، کعبه را پرستش میکنند،  گرد آن سجده میکنند، و وقتی شاهد قطعی از قرآن بر تایید آن نداشته باشید و  شما هم آن را تایید کنید مشرک و بت پرست هستید!

مهم این است که خانه یکی و خدا یکی باشد. شما هرچقدر هم که تاریخ مستند  و روایات محکم سند و متواتر بیاورید در صورتی که الله و خانه اش را دوتا  معرفی کنند ابداً پذیرفتنی نیست.                         
 متمسک به ثقلین
 مگر خدا خانه نیاز دارد؟! که میگویید: خانه یکی خدا یکی؟ لله المشرق و المغرب، مگر بنی اسرائیل قبله آنها بیوت آنها نبود؟ واجعلوا بیوتکم قبلة، آیا خدای آنها چند تا بود به تعداد بیوت؟! و اگر مطمئن نشوید که این خانه کنونی، سلطان از ناحیه خدای متعال دارد، با بت پرستها چه فرقی دارید؟ ما انزل الله بها من سلطان.

شما از همان ابتدا دنبال این بودید که ثابت کنید قرآن بدون رجوع به  احادیث و روایات متواتر و قطعی قابل فهم نیست و من از همان ابتدا می خواستم  به شما نشان دهم لب کلام قرآن : یکی را مطلقاً اطاعت کردن یا به عبارت  دیگر ؛ فقط الله را پرستیدن است.                         
 متمسک به ثقلین
 قبلا هم عرض کردم که محال است بدون اطلاعات قطعی زمینه، شما اساسا  بتوانید از قرآن کریم چیزی بفهمید، و این به قدری واضح است که نیاز به  استدلال ندارد، و شما هم وقتی از وحشت کثرات و اختلافات، فارغ شدید، و خود  را باز یافتید، میفهمید مجبور نبودید انکار واضحات کنید.

قرآن نتیجه پرستش الله را اتحاد و یکپارچگی معرفی می کند و اگر اکنون  اتحادی وجود ندارد دلیلش این است که فقط الله پرستش نمی شود.
 متمسک به ثقلین
 اگر اینچنین است پس چرا خود قرآنیون که همه چیز غیر قرآن را کنار  گذاشتند با هم یکی نیستند؟ بنده در سنین نوجوانی کتاب احکام القرآن برقعی  که محور قرآنیون است را خواندم، آیا مثل شما میگوید: نماز ظهر در زمان رسول  الله نبوده است؟

کلیدواژه ها: