نویسنده موضوع: معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست  (دفعات بازدید: 897 بار)

آفلاین محمد مهدی 121

  • ناظر
  • Hero Member
  • *****
  • ارسال: 613
پاسخ : معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست
« پاسخ #50 : سپتامبر 27, 2018, 02:46:44 pm »
پست109
 نقل قول:
 در اصل توسط ghanetمنکرخدا وقران  نوشته شده است  نمايش نوشته
 من فکر می کنم از روزگار پیامبر تا کنون هیچ مردمی به اندازه قوم پیامبر مفاهیم قرآنی را متوجه نشده اند حتی اهل کتاب معاصر او. این حقیقت که قوم پیامبر از بقیه بهتر قرآن را متوجه می شدند مثل روز از صحبتها و محاوراتشان پیداست. علت اصلی آن هم این است که برای آنها هنوز کلمات زنگار نگرفته بودند و معانیشان دگرگون نشده بود.
 امروز وقتی ما با کلمه پرستش یا عبادت مواجه می شویم ذهن بلافاصله تصاویری را جایگزین آن می کند و این تصاویر همان رسوباتی هستند که اجازه نمی دهند ما مفهوم درست این کلمه را دریابیم.
 بهتر است بجای نوشتن از این تصاویر استفاده کنم که از هر چیز دیگری گویاترند.
 
 آیا عبادت امثال اینها و صدها مورد مشابه دیگر است؟ وقتی قرآن از این کلمه استفاده می کند واقعاً منظورش این است؟
 فهم این کلمه خیلی مهم است بگونه ایکه اگر آن را به درستی متوجه نشویم شا ید هرگز توحید را که هدف اصلی قرآن است متوجه نشویم.
 
 
 
 
 متمسک به ثقلین
 دوست گرامی، آیا این است معنای صادقانه بحث کردن؟! چرا در کنار این عکس‌ها، عکس سجده کردن مسلمانان به دستور قرآن پیرامون خانه کعبه را نیاوردید؟!
 
 اتفاقا در ریشه‌یابی پرستیدن گفته اند: پیرا استادن ، یعنی پیرامون چیزی ایستادن، و آیا در جهان کجا سراغ دارید که مثل مسلمانان گرد کعبه بایستند و دعا کنند و سجده کنند و قربانی کنند؟! پس قرآن به مسلمین دستور داده که کعبه را پرستش کنند!
 
 چرا تدلیس میکنید و حاضر نیستید دستور قرآن در قبله قرار دادن کعبه را به تصویر بکشید و در کنار این عکسها بگذارید؟!
 
 آیا صورت ظاهری دو عکس، کاشف از روح و معنای آن دو عکس است؟
 
 آیا اگر تصویر دوئل و مقاتله دو شمشیر به دست را در کنار تصویر مسابقه ورزشی شمشیربازی بگذارید و بگویید: به این دو نگاه کنید! پس ورزش شمشیربازی همان جنگ و کشتار یکدیگر است! آیا از شما میپذیرند؟
 
 آیا اگر تصویر کسی که کارد به دست گرفته و میخواهد شکم دیگری را پاره کند در کنار تصویر دکتر جراح که کارد به دست گرفته و میخواهد شکم بیمار را پاره کند بگذارید و بگویید: این دکتر چاقوکش است! آیا از شما میپذیرند؟
 .

 
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُم والعن اعدائهم
 
   کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
     عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت

آفلاین محمد مهدی 121

  • ناظر
  • Hero Member
  • *****
  • ارسال: 613
پاسخ : معنای تمسک به قرآن ، نفی سنت نیست
« پاسخ #51 : سپتامبر 27, 2018, 02:48:04 pm »
پست 110
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است  نمايش نوشته
اما شما در مقام تهمت زدن به قران کریم، حرف آنها را تفسیر به رأی کنید
.تاسف یکی از دوستان برای گمراهی قانت و.........
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم برادر حسین
ابتدا از شما بابت پاسخ های منطقی و مودبانه تان تشکر کرده و از خداوند برای شما درخواست علو درجه مینمایم .
اما درمورد اقای قانت ایشان هیچ تاکید میکنم هیچ دلیل و مدرک و برهان قاطعی ندارند . کارشان فقط تفسیر به رای و بلکه معنی به رای قران و مشتبه سازی واضحات و تدلیس در بیان مطالب است تا از این راه معنای غلطی را که از کلام خدا اراده کرده اند به کرسی بنشانند و از این نظر با خوارج مونمی زنند آنجا که امیرالمومنین  به ابن عباس گفت ((با ايشان بقرآن مناظره مكن زيرا قرآن احتمالات و توجيهات بسياردر بر دارد ميگوئى ومى گويند (پس مباحثه دراز مى گردد) بلكه با آنان به سنّت احتجاج كن و دليل آور، زيرا آنها هرگز از استدلال به سنّت گريز گاهى نمى يابند))
که البته این آقای قانت پا را از خوارج هم فراتر گذاشته چرا که خوارج سنت رسول خدا  و حدیثش را قبول داشتند اما ایشان آن را هم قبول ندارند.
بنده در بحث اوقات نماز در تایپیک قبل تمام دلایل قرآنی و لغوی و عقلی و نقلی را آوردم اما ایشان هربار بجای پذیرش مطالب یا ارائه ی دلایل همان ادعا های قبل را بدون هیچ کم و کاست تکرار کرده و بر حرف غلط خود پافشاری میکرد.
و هرکاری که کنیم درمورد ایشان باز به کلام خدا برمیگردیم که میفرماید

«هُوَ الَّذی أَنْزَلَ عَلَیْکَ الْکِتابَ مِنْهُ آیاتٌ مُحْکَماتٌ هُنَّ أُمُّ الْکِتابِ وَ أُخَرُ مُتَشابِهاتٌ فَأَمَّا الَّذینَ فی قُلُوبِهِمْ زَیْغٌ فَیَتَّبِعُونَ ما تَشابَهَ مِنْهُ ابْتِغاءَ الْفِتْنَةِ وَ ابْتِغاءَ تَأْویلِهِ وَ ما یَعْلَمُ تَأْویلَهُ إِلاَّ اللّهُ وَ الرّاسِخُونَ فِی الْعِلْمِ یَقُولُونَ آمَنّا بِهِ کُلٌّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنا وَ ما یَذَّکَّرُ إِلاّ أُولُوا اْلأَلْبابِ »

دوستان و برادران عزیز اقای حسین و ابن علی و دیگران
اگر شما تا سال دیگر این موقع هم برای این شخص دلیل بیاورید از کتاب خدا و غیر آن نمیپذیرند میدانید چرا چون
مثل ایشان همچون مثل عالمان یهود است که خداوند درباره شان در قرآن میفرماید

وَإِنَّ مِنْهُمْ لَفَرِيقًا يَلْوُونَ أَلْسِنَتَهُم بِالْكِتَابِ لِتَحْسَبُوهُ مِنَ الْكِتَابِ وَمَا هُوَ مِنَ الْكِتَابِ وَيَقُولُونَ هُوَ مِنْ عِندِ اللّهِ وَمَا هُوَ مِنْ عِندِ اللّهِ وَيَقُولُونَ عَلَى اللّهِ الْكَذِبَ وَهُمْ يَعْلَمُونَ

والسلام علی من اتبع الهدی

  یا علی

 
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُم والعن اعدائهم
 
   کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
     عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت

کلیدواژه ها: