نویسنده موضوع: اندیشه امام حسین در عاشورا چه بود؟  (دفعات بازدید: 156 بار)

آفلاین moein.data

• با ارسال پیشین
  • *
  • ارسال: 1
سلام دوستان عزیز. من میخواستم در مورد یکی از مهم ترین فاکتورهای قیام امام حسین در روز عاشورا صحبت کنم که متاسفانه اونقدر که شایسه است در کشور ما در موردش صحبت نمیشه و اون هم اندیشه امام حسین در روز عاشورا بود. قیام عاشورا برای خیلی از افراد به ابزاری برای کسب درامد تبدیل شده اما واقعیت اینه که اندیشه امام حسین رو اگر انسانی درک بکنه به نظر من میتونه به سعادت برسه. واقعا قکر میکنید هدف از اون حماسه چه بود؟ امام حسین قصد داشت چه چیزی رو به ما بفهمونه؟!!!
دوستان امام حسین اون حماسه رو خلق کرد تا به تمام مردم دنیا پیام ایستادگی در مقابل ظلم و استبداد رو بده اندیشه حسین این بود که هرگز در مقابل ظالم تسلیم نشید و همیشه در مقابل ظالم از مظلوم دفاع کنید حتی اگر تعداد شما کم باشه حتی اگر ضعیف تر باشید اما باید حتما ایستادگی کرد.
اندیشه امام حسین یک اندیشه مقدسه که هریک از ما باید این اندیشه رو با استراتژی های مختلف در بستر های مختلفی پیاده سازی کنیم. و این یک بحث بسیار مهمه. هرکسی میتونه با توجه به رشته و موقعیت اجتماعی که داره و در هرجایی از دنیا که زندگی میکنه اندیشه امام حسین رو پیاده کنه. دوستان به نظر من درک کردن اندیشه امام حسین جز مهم ترین کارهایی است که هر انسانی باید در زندگی خود انجام بده. متاسفانه در کشور ما مدت زیادی هست که عده ای جمع شدن در شبکه های اجتماعی و پیام رسان هایی مثل تلگرام و  برنامه مشابه تلگرام که از محبوبیت بالایی برخورداره به شبیه اندازی در مورد حماسه عاشورا. و عده ای از جوانان ما که در این زمینه اطلاعات چندانی ندارند حرفای این افراد رو باور میکنن. امیدوارم هگی اندیشه امام حسین رو درک کنیم و اونو به درستی به تمام نزدیکان و افراد آموزش بدیم.

کلیدواژه ها: